وحدت وبلاگ مرجع شهرستان نیکشهر
وبلاگ مرجع شهرستان نیکشهر که از وبلاگهای برتر شهرستان تشکیل شده است. 
نويسندگان

ولایت و امامت یکی از مباحث اعتقادی و فکری و از ارکان عقاید مسلمانان است تمام فرق اسلامی با برداشت کم و بیش متفاوت اصل این مسئله را قبول دارد . بنابرین اهمیت و جایگاه بحث کاملا معلوم و روشن است . زیرا یکی از اصول مهم اعتقادی و دینی ما مسلمانان است که کارکرد های عملی و اجتماعی و سیاسی فراوان بر آن مترتب است.

عده ای به خیال اینکه بحث امامت و ولایت یک بحث تاریخی است و به تاریخ پیوسته اند لذا دامن زدن به این بحث ها را اهمیت چندان نمی دهند ، زیرا می گویند ما هر چه بحث کنیم که حق با علی (ع) بوده یا نه؟ به احیای حکومت علی(ع) منجر نمی گردد ، زیرا زمان ،زمان غیبت است و دوران صدر اسلام نیز سپری شده است و تاریخ تکرار نمی گردد ویا معتقدند که مساله خلافت عمر وابابکر وعثمان وبه حکومت رسیدن حضرت علی(ع)وبه حکومت نرسیدن دیگر امامان وغیبت امام دوازدهم ودوازده نفر بودن آنان همه از عوارض دین اندو به همین سبب به آنها به منزله ی واقعه های ممکن باید نگرست ونه بیشتر

اما این تفکر به دلائلی مختلفی باطل است زیرا : اولا امامت و ولایت ازاصول اعتقادات ما شیعیان ونیز از فروعات مهم نزد اهل سنت است ثانیا تنها ولایت، واقعه ی تاریخی و حادثه زمانی نیست بلکه یک هستی شناسی خاصی است که همواره این نوع معرفت شناسی ، می تواند جهان مبهم و تاریک را روشن کند ، ثالثا ولایت از محورهای مهم بحث معرفت شناسی عرفانی و شهودی است.

در نتیجه، این بحث که ریشه در اعماق جهان بینی ما دارد و جهان بینی پایه و اساس ایدئولوژی است  بحث ولایت همیشه و در هر برهه ی از تاریخ مفید و لازم و ضروری است زیرا هر چند که حکومت معصوم درحال حاضر قابل پیاده شدن نیست اما جهت حرکت انسان و جامعه و تاریخ و حتی کل هستی به سوی ان نشانه گیری شده است وما می توانیم وضعیت فعلی خود را با آن وضعیت مطلوب مقایسه کنیم و سعی کنیم از واقعیت های نامطلوب به سویی آرمان شهر مطلوب حرکت کنیم و چشم انداز های زندگی خود را با آن معیار ها عیار و هماهنگ کنیم که در این صورت است که زندگی دینی برای انسان  که یگانه هدف انبیابوده محقق خواهد شد.

[ ۱۳٩٢/۳/۱٢ ] [ ٦:٥٩ ‎ق.ظ ] [ اتحاد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ گزیده ای است از بهترین مطالب وبلاگ های شهرستان نیکشهراست.هدف از ایجاد این وبلاگ انتشار مطالب تولیدی و ارزشمند وبلاگ نویسان شهرستان نیکشهر،دراین وبلاگ وهمچنین در سایت های کشوری بخصوص سایت حرف تو ( جایی برای نخبگان وبلاگ نویس ) و نیز سایت همه با هم ( مرجع مرکزی استان سیستان و بلوچستان ) می باشدو وبلاگ نویسان عزیز نیکشهری که نامشان دراینجا قیدنشده ادرس وبلاگ خودرادرقسمت نظرات برای ما ارسال کنند.
موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
امکانات وب


همه با هم