وحدت وبلاگ مرجع شهرستان نیکشهر
وبلاگ مرجع شهرستان نیکشهر که از وبلاگهای برتر شهرستان تشکیل شده است. 
نويسندگان

او فرزند امام حسین(علیه السلام) و رباب است .

بر اساس برخى از روایات او صاحب روشى پاکیزه و اندیشه اى کامل در زندگی، و در زیبایى و ادب و کرامت و سخاومتندى داراى منزلتى بزرگ بود.

علامه مجلسى در باره کمک او به مستمندان روایت کرده است، هنگامى که على بن الحسین(علیه السلام) قصد حج کرده بود، خواهرش سکینه هزار درهم به ایشان داد تا به حومه حره برده و میان مساکین توزیع کند.

منبع :وبلاگ محب ولایت


سکینه در حادثه ی کربلا همراه پدرش امام حسین(علیه السلام) حضور داشت و شاهد شهادت ایشان بوده و پیکرش را در آغوش کشیده است .

ایشان با اسرا و سرهاى شهیدان به کوفه و سپس به شام برده شد و بعد با برادرش امام زین العابدین(علیه السلام) به مدینه بازگشت. و روایت شده هنگامى که زنان اهل بیت بر یزید وارد شدند او به رباب گفت: اى ام سکینه تویى که حسین درباره تو و دخترت گفت: به جانت قسم خانه اى که در آن سکینه و رباب هستند دوست مى دارم؟ او پاسخ داده آرى.

از اشعار بر مى آید که امام حسین(علیه السلام) سکینه را بسیار دوست میداشت.

وفات

سکینه علیها السلام در روز پنجم ربیع الاول سال 117 هـ.ق در مدینه منوره در روزگار خلیفه اموى هشام بن عبد الملک وفات یافت .

[ ۱۳٩۱/۱٠/۳٠ ] [ ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ ] [ اتحاد ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این وبلاگ گزیده ای است از بهترین مطالب وبلاگ های شهرستان نیکشهراست.هدف از ایجاد این وبلاگ انتشار مطالب تولیدی و ارزشمند وبلاگ نویسان شهرستان نیکشهر،دراین وبلاگ وهمچنین در سایت های کشوری بخصوص سایت حرف تو ( جایی برای نخبگان وبلاگ نویس ) و نیز سایت همه با هم ( مرجع مرکزی استان سیستان و بلوچستان ) می باشدو وبلاگ نویسان عزیز نیکشهری که نامشان دراینجا قیدنشده ادرس وبلاگ خودرادرقسمت نظرات برای ما ارسال کنند.
موضوعات وب
 
صفحات اختصاصی
امکانات وب


همه با هم