شایع ترین بیماری اخلاقی در نیکشهر / تخریب شخصیت افراد از طریق شکایت نامحسوس

خیلی بخاطر بدست آوردن پست و منصب خاصی و اینکه شخص دیگری از آنها سبقت نگیرد اینقدر بر علیه او می نویسند و تحویل مراجع مختلف می دهند که به قول معروف کامیون هم نمیتواند پرونده اش را حمل کند. بسیاری از مطالب که در این شکایات توسط افراد ضعیف و ناتوان نوشته میشود واقعیت ندارد اما به فرض که بعضی از مطالب درست باشد چه لزومی دارد که عیب های همشهری و برادر خود را فاش و هویدا کند. هدف اصلی و اساسی در تخریب شخصیت و چهره اجتماعی ، سیاسی و اداری افراد تسخیر افکار عمومی و تغییر در نگرش و رفتار مخاطبان و مسموم کردن ذهن مسئولین است که در نتیجه موجب تردید در تصمیم و سدکردن راه افراد می شود. اما نکته مهمتر اینکه در خیلی از موارد مسئولین این تهمت ها را ملاک عمل قرار می دهند. مسائل اینچنینی در همه جا ممکن است اتفاق بیفتد اما متاسفانه شهرستان نیکشهر در اینگونه مسائل جزء صدرنشینان استان و حتی شاید کشور باشد به قول یکی از دوستان ، بازرسی یکی از ادارات کل استان هم به این موضوع اشاره داشته که نیکشهر و جالق بیشترین شکایات مردمی علیه همدیگر را دارند.

بیشتر تخریب ها در شهرستان نیکشهر به روش های برجسته سازی نقاط ضعف، جرم سازی ، مدرک سازی و دشمن سازی انجام می گیرد. با نامه نگاری و عریضه نویسی های تخریبی نقاط ضعف شخص را آنچنان برجسته می کنند و از کاه کوه می سازند. اما در بعضی اوقات که این افراد ضعیف هیچگونه ضعفی در طرف مقابل خویش مشاهده نمی کنند برای او مدرک سازی می کنند. و در خیلی از موارد برای شخص دشمن سازی می کنند. دشمن سازی بیشتر بصورت گفتاری صورت می گیرد که فرد ضعیف و بیمار در اجتماعات مختلف سعی در دشمن کردن مخاطبین با شخص غایب دارند که مسئله دشمن سازی بحث مفصلی است که نیاز به پردازش مجزا دارد.بسیار جای تاسف است که برخی از مردم نیکشهر با وجود فرهنگ موجود و رشد سریع علم و سواد و پیشرفت در عرصه های مختلف دچار این بیماری بسیار خطرناک شده اند.

کسانی که دست به تخریب دیگران می زنند اول خودشان را تخریب می کنند چون با این کار  تمرکزی برای انجام کار مفید و پیشرفت ندارند و به جای اینکه خودشان به فکر حرکت به جلو باشند فکر وذکرشان تله گذاشتن برای دیگران است.واگر همین افراد این توان و انرژیشان را صرف کارهای محوله خویش نمایند قطعا به مدارج بالا می رسند اما این بیماری به جانشان افتاده و توان فکر مثبت را از آن ها گرفته است و باید تلنگری به آنان زد که راه را گم کرده اید.  نباید فراموش کنیم سلاح افراد کوچک ، استفاده از اعمال  وکلمات زشت است و انسان نباید تن به این پستی بدهد. آسیب رساندن و تخریب دیگران نه اینکه هیچ دستاوردی ندارد بلکه از گناهان کبیره است و بازگرداندن و سامان بخشیدن به آبروی رفته مومن، زمانبر و گاه محال است. اسلام برای آبروی دیگران ارزش زیادی قائل شده است تا جایی که  پیامبر اسلام حرمت مومن را از حرمت خانه خدا (کعبه) بالاتر می داند.

زیباتر از همه آن است که به خودمان ثابت کنیم فردی صبور و منطقی هستیم و اوضاع را در هر شرایطی به بهترین روش کنترل می کنیم تا به اهداف مثبت خود برسیم ما باید در ذهن خود حک کنیم که مشکلاتی که با خشونت و تخریب به سختی حل می شوند با مهربانی به راحتی محو می شوند.

/ 2 نظر / 9 بازدید
بانک اختصاصی املاک اجاره نشین

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم شما می توانید در وب سایت اجاره نشین املاک خورد بصورت رایگان با شماره تماس خودتان جهت اجاره ثبت نمایید و یا به دنبال املاک اجاره ای مورد نیازتان بگردید \WwW.ejarehneshin.ir لطفآ در صورت امکان این متن را به دوستان و آشنایان خود ارسال نمایید از همکاری شما سپاسگذارم

ارسال ايميل تبليغاتي

ارسال ايميل تبليغاتي شما به 155000عضو گروه ياهو فقط 35000 تومان امکان ارسال به تعداد کمتر هم وجود داره. http://forum.shopkeeper.ir/showthread.php?t=45137 ايميل AlphaGroup20@yahoo.com